Limitowana edycja szkła dedykowana Porterowi Bałtyckiemu

Muzeum Browaru Żywiec przygotowało wyjątkową niespodziankę dla miłośników tego wyjątkowego trunku – unikalne pokale ozdobione historyczną etykietą żywieckiego portera.

Porter charakteryzuje głęboka, ciemnobrązowa barwa, czasem o subtelnych wiśniowych lub rubinowych refleksach, oraz wyrazisty, słodowy smak zrównoważony goryczką. W smaku można wyczuć nuty kawy, karmelu, toffi, orzechów, czekolady i suszonych owoców.

Aby w pełni doświadczyć bogactwa smakowego tego trunku, zaleca się spożywanie go z odpowiedniego szkła – pokalu, który kształtem przypomina kieliszek zbliżony do koniakowego. Pozwala on ciepłu dłoni na delikatne podgrzewanie piwa, a zwężająca się krawędź pomaga w skoncentrowaniu wszystkich aromatów, które są w nim obecne. Takie właśnie pokale zostały stworzone z myślą o miłośnikach tego piwnego stylu przez Muzeum Browaru Żywiec. Można je nabyć w muzealnym sklepie z pamiątkami podczas wizyty w muzeum, jednakże należy pospieszyć się z ewentualnym zakupem, ponieważ liczba dostępnych sztuk jest ograniczona.

Polskie portery stanowią istotną część eksportu rodzimego piwowarstwa. Są one uznawane za najbardziej charakterystyczne piwa polskie, zdobywają uznanie na arenie międzynarodowej, często triumfując w piwnych konkursach i zestawieniach. W celu pielęgnowania piwowarskich tradycji związanych z rodzimymi stylami, 16 stycznia 2016 roku po raz pierwszy obchodzone było Święto Porteru Bałtyckiego.

Warto również podkreślić, że porter bałtycki to jedno z piw, które zyskują na wartości wraz z upływem czasu. Przechowywane i leżakowane w odpowiednich warunkach, po wielu latach mogą zaskoczyć koneserów dojrzałym bukietem i niezwykłymi aromatami, które uzyskają wystarczająco czasu, by w pełni się rozwijać.

Zapraszamy do Żywca!