Halo halo!
Dowodziki do kontroli!

STRONA DOSTĘPNA JEST TYLKO DLA UŻYTKOWNIKÓW PEŁNOLETNICH!

Muzeum browaru Żywiec

150 lat piwnej historii

Muzeum Browaru Żywiec zostało otwarte w 2006 roku z okazji 150-lecia browaru. Jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Już samo położenie muzeum budzi ciekawość. Zlokalizowane jest bowiem w dawnych piwnicach leżakowych browaru.

MUZEUM, W KTÓRYM ZASMAKUJESZ

Po przekroczeniu wrót muzeum, goście wchodzą w świat naznaczony ponad 160-letnią historią browaru oraz produkowanego w nim piwa. Przechodząc przez sale ekspozycyjne aktywnie poznają kolejne okresy rozwoju browaru i marki Żywiec aż po współczesność.

HISTORIA PIWEM PISANA

Po zwiedzeniu pomieszczeń Muzeum, goście mają czas na konsumpcję piwa i zakup pamiątek. Muzeum Browaru Żywiec jest jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego wyróżnionym tytułem Gwiazdy Techniki. Od 2010 r. jest tzw. punktem kotwicznym Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego, co świadczy o jego ponadregionalnym znaczeniu dla przemysłowej historii Europy.

Zwiedzanie

Zwiedzanie Muzeum

Czas zwiedzania to około 1 godzina oraz czas na konsumpcję.

Jak dojechać?

Rezerwacja

Zwiedzanie Muzeum wymaga dokonania wcześniejszej rezerwacji terminu. Rezerwacji można dokonać poprzez formularz rezerwacyjny.

Rezerwuj

wysłanie wiadomości e-mail na adres: rezerwacja@muzeumbrowaru.pl

oraz telefonicznie:
+48 33 861 96 27
+48 33 861 24 57

Godziny otwarcia

Wtorek – niedziela
godziny: 10:00 – 18:00

Poniedziałek – zamknięte
Uwaga: ostanie wejście
do Muzeum o godz. 17:00.

Godziny otwarcia

Wtorek – niedziela
godziny: 10:00 – 18:00

Poniedziałek – zamknięte
Uwaga: ostanie wejście
do Muzeum o godz. 17:00.

Cennik

Muzeum oferuje bilety normalne i ulgowe na zwiedzanie Muzeum.

Grupy wycieczkowe liczące co najmniej 25 osób,
przy zakupie biletów, otrzymują rabat w wysokości 10%.

 

Dzieci poniżej 4-go roku życia zwiedzają bezpłatnie.
Dla najmłodszych można dokupić bilet z sokiem w cenie 3 zł.

Zwiedzanie z przewodnikiem
Dorośli

Cena biletu dla osoby dorosłej obejmuje konsumpcję piwa alkoholowego lub bezalkoholowego 0.0% lub soku.
45

Zwiedzanie z przewodnikiem
Osoby niepełnoletnie

Bilet ulgowy przysługuje osobom niepełnoletnim oraz uczniom do 19-tego roku życia (po okazaniu legitymacji szkolnej). Cena biletu dla osoby niepełnoletniej obejmuje konsumpcję soku.
25

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem
Dorośli

Cena biletu dla osoby dorosłej obejmuje konsumpcję piwa alkoholowego lub bezalkoholowego 0.0% lub soku. W urządzeniach tych można wybrać oprowadzanie po muzeum w języku polskim, angielskim, niemieckim, czeskim i ukraińskim.
40

Zwiedzanie z audioprzewodnikiem
Osoby niepełnoletnie

Bilet ulgowy przysługuje osobom niepełnoletnim oraz uczniom do 19-tego roku życia (po okazaniu legitymacji szkolnej). Cena biletu dla osoby niepełnoletniej obejmuje konsumpcję soku. W urządzeniach tych można wybrać oprowadzanie po muzeum w języku polskim, angielskim, niemieckim, czeskim i ukraińskim.
20

Zwiedzanie indywidualne
(bez przewodnika)
Dorośli

Zwiedzający indywidualnie otrzymują przewodniki w formie papierowej. Cena biletu dla osoby dorosłej obejmuje konsumpcję piwa alkoholowego lub bezalkoholowego 0.0% lub soku.
30

Zwiedzanie indywidualne
(bez przewodnika)
Osoby niepełnoletnie

Zwiedzający indywidualnie otrzymują przewodniki w formie papierowej. Bilet ulgowy przysługuje osobom niepełnoletnim oraz uczniom do 19-tego roku życia (po okazaniu legitymacji szkolnej). Cena biletu dla osoby niepełnoletniej obejmuje konsumpcję soku.
18

Arcyksiążęcy Browar
w Żywcu

Bez względu na burzliwą historię kraju, piwo w browarze warzone jest nieustannie od 160 lat. Browar został zbudowany przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga na terenach należących do jego majątku. Marząc o warzeniu doskonałego piwa, Habsburg stworzył Żywiecką Szkołę Piwowarską zatrudniając mistrzów z Cieszyna, Czech i Austrii. Dzięki połączeniu ich wiedzy i odwagi już pod koniec XIX wieku produkowano w Żywcu nie tylko jasnego lagera, ale także portera, bocka czy piwo marcowe.

Żywiecka Szkoła Piwowarska

Przez dziesięciolecia zakład rozbudowywał swój potencjał produkcyjny. Dziś jest największym i najnowocześniejszym browarem Grupy Żywiec. Jego piwowarzy kontynuują ideę Żywieckiej Szkoły Piwowarskiej i nieustannie eksplorują nowe gatunki piwne.

Żywiec. Jednym słowem piwo.

Flagową marką browaru jest Żywiec warzony w kilku różnych wariantach. Obok klasycznych warzonych od wielu lat lagera Żywiec Jasne Pełne i Portera współcześni piwowarzy wciąż tworzą nowe receptury, dzięki czemu Żywiec dostępny jest dziś także w wariantach: Żywiec Białe, Żywiec APA, Żywiec Sesyjna IPA i Żywiec Pszeniczne IPA, Żywiec Jasne Lekkie. Niektóre z nich dostępne są w wersji bezalkoholowej.

Zwiedzanie z autoprzewodnikiem

Muzeum umożliwia zwiedzanie z audioprzewodnikiem dla osób zainteresowanych indywidualnym zwiedzaniem obiektu. W urządzeniach tych można wybrać oprowadzanie po muzeum w języku polskim, angielskim, niemieckim, czeskim i ukraińskim.

FAQ – Często zadawane pytania

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania zachęcamy do
skorzystania z formularza kontaktowego lub znalezienia
odpowiedzi na pytania w dziale Najczęściej zadawane pytania.

Regulamin

Przed rozpoczęciem zwiedzania prosimy o zapoznanie się
z Regulaminem zwiedzania Muzeum Browaru Żywiec.