Czemu ciemne piwa zawdzięczają swój niepowtarzalny charakter? W jaki sposób obróbka słodu wpływa na jego parametry, a potem na smak gotowego piwa?

OGIEŃ I DYM W BROWARZE

W latach 50 pozazdrościliśmy Czechosłowacji, że ich piwo tak świetnie sprzedaje się zagranicą. Rozpoczęto więc i u nas poszukiwania trunku nadającego się na eksport.

Eksportowe z Żywca

Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z dodatkowymi terminami w których Muzeum nie będzie dostępne dla zwiedzających.

W grudniu 2016 ruszyła druga edycja Programu rabatowego Gwiazd Szlaku Zabytków Techniki. Dom końca kwietnia 2017 każdy, kto odwiedzi jeden obiekt, może skorzystać z 20% zniżki przy zakupie biletu w kolejnej Gwieździe Techniki.

W czasie Świąt i Nowym Roku muzeum będzie nieczynne w Wigilię (24 grudnia 2016) oraz w pierwszy i drugi dzień świąt (25 i 26 grudnia). Ponadto muzeum będzie zamknięte w Sylwestra (31 grudnia 2016) i w pierwszy dzień Nowego Roku (1 stycznia 2017). Dodatkowo muzeum będzie nieczynne 6 stycznia 2017.